برگزاری مسابقه رالی خاورمیانه در شیراز

انتخاب استان فارس و شهر شیراز جهت برگزاری رویداد مهم ورزشی به جهات مختلف حائز اهمیت است.در حال حاضر استان فارس با وسعتی حدود124000 کیلومتر مربع در جنوب ایران واقع شده است و نزدیک به 8 درصد مساحت کل کشور را تشکیل می دهد و بدین جهت شمال غربی ، جنوب شرقی استان فارس را به صورت منطقه ویژه کوهستانی درآورده است.
یکی از مهم ترین شرایط برگزاری مسابقات رالی خاورمیانه طراحی مسیر مسابقه به طول حداقل250 کیلومتر می باشد و این استان با دارا بودن مسیرهای جاده ایی و کوهستانی وسیع و متنوع دارای این شرایط می باشد.
یکی دیگر از موارد فاصله زمینی شهر شیراز تا بندر بوشهر و گمرکات مرزی جنوب کشور می باشد که پس از ترخیص و ورود خودروهای مسابقه از کشورهای دیگر به مرز ایران فقط مسافتی معادل200 کیلومتر جهت حمل این خودروها به شهر شیراز دارد.از جمله موارد دیگر وجود آثار باستانی،تاریخی،بقاء متبرکه و دیدنی های طبیعی این استان می باشد. مانند پاسارگاد ، تخت جمشید،قصر ابونصر،کاخ شاپور،نقش رستم، ارگ کریم خانی،حمام و بازار وکیل،بارگاه حضرت شاهچراغ، دروازه قرآن،آبشار مارگون،بهشت گمشده،دریاچه های فامور،مهارلوو بختگان از جمله این موارد می باشد.
استان فارس در رشته های صنایع شیمیایی و پتروشیمی و صنایع دستی و موارد دیگر دارای پتانسیل بالایی است و لذا این گونه صنایع می تواند محل جذب سرمایه های داخلی و خارجی قرار بگیرد.آب و هوای فارس متنوع و چهار فصل است و متوسط میزان بارندگی در نواحی مختلف استان متفاوت و از100 تا400 میلی متر در نوسان است.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت مسابقات رالی شیراز می باشد.

arrow icon    arrow icon